SCHOVANÁ ČÁST (ODKRÝT DLE POTŘEBY):

Kvůli karanténě dočasně nabízím 50 % slevu na tento kurz. Pouze do 1. dubna 2020 do 23:59.
Pro uplatnění slevy zadeje slevový kód karantena na objednávkovém formuláři.

Nedatlujte! Pište rychlostí blesku bez koukání na klávesnici!

Petr Hochman

lektor kurzu 10 prstů
Tento kurz bylo něco, co jsem už dlouho hledala. Patřím do generace, která výukou na počítači neprošla. Klofala jsem do klávesnice dvěma prsty a nevypadalo to dobře. Jsem ráda, že jsem vydržela až do konce. Mít jen samotný program Psaní všemi deseti, určitě bych to brzy vzdala. Díky panu Hochmanovi jsem úspěšně v cíli. Určitě to bude ještě chvíli trvat, než bude mé psaní plynulejší, ale už teď cítím, že mi tento kurz mnohé dal. Jsem pyšná, že jsem vydržela a panu učiteli děkuji :). My učitelé víme, jak je pro žáky důležitá motivace, metodika, podpora a důvěra.
Mgr. Soňa Pokorná, 47 letAbsolventka online kurzu 10 prstů

Můžete si říkat, že vám dva prsty stačí a že to už nějak "doklepete".

Ale přiznejte si - jste pomalí! Přemýšlíte nad písmenkama a těžko se soustředíte na obsah, který píšete...

Možná, že jste samouk, ale pokud fungujete jako většina lidí, zjistíte, že je to cesta na dlouho a velice bolestivá.

Je na čase přestat datlovat!

Pište rychle a bez koukání na klávesnici! Udělejte to efektivně a jednoduše s kurzem 10 prstů. Máte na to!

Psát všemi deseti prsty na počítačové klávesnice jsem naučil přes tisícovku studentů živě na střední a základní škole a další stovky studentů všech generací online. 

Věřím, že naučím psát i vás.

Hlavní přínos tohoto online kurzu je ten, že nemusíte nikam docházet - učíte se v pohodlí svého domova nebo kanceláře.

Navíc nejde o pouhý software. Software samotný vás nenamotivuje, když se zrovna nedaří a nepoukáže na časté chyby.

Nejen tuto funkci v kurzu zastává živý lektor.

Je to podobné jako v posilovně - potřebujete trenéra, abyste měli výsledky. V online kurzu 10 prstů vás bude denně s každou novou lekcí provázet lektor, na kterého se můžete obrátit a řešit svůj individuální postup.

Kurz 10 prstů

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Návody a zkušenosti, které ode mě získáte, jsou výsledkem mého cca pětiletého snažení.

Zprvu jako samouka a věčného studenta, kterému se jednoduše nedařilo, a později jako profesionála, který byl donucen dotáhnout vše do úspěšného konce a nakonec vyučoval psaní všemi deseti prsty malé děti na základní škole i prakticky dospěláky na gymnáziu.

Věci, které ve svém kurzu budu učit, fungují.

Fungují opravdu dobře.

Naučili se psát ostatní, naučíte se i Vy! Neříkám, že to bude vždy jen jednoduché – bude zapotřebí Vaší akce a hlavně toho, abyste se nevzdávali při prvním neúspěchu.

Dá se to shrnout paradoxně i jinak: je třeba pouze chtít. Dlouhé minuty nebo hodiny – čas, který denně získáte svou rychlostí – rozhodně stojí za to. Já jsem živým důkazem.

Dnes si nedokážu představit, že bych datloval tak pomalu jako dřív. Moje práce mohla být efektivnější a rychlejší. Nyní to tak mám a Vy to tak můžete mít také.

Zvu Vás do tohoto intenzivního kurzu, který bude trvat 6 týdnů.

Pracovat budeme den co den 30 – 60 minut (záleží na tom, jak to komu z Vás  půjde).

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Intenzivní školení na psaní všemi deseti prsty na klávesnici u nás stojí 5 i více tisíc, a to musíte na školení dojíždět. Také jsou školení přibližně za polovinu, kde se za půl dne dozvíte základní informace a potom jste odkázáni na samostatnou práci bez jakéhokoli dalšího vedení, podpory nebo motivace.

Já jsem se rozhodl, že můj kurz bude intenzivní a zpětnou vazbu ode mě budete dostávat každý den tak dlouho, dokud nebudete psát rychlostí blesku a to poslepu.

Chtěl jsem, aby byl kurz za cenu, kterou bych si mohl dovolit i já před deseti lety. Kéž by něco takového tehdy bylo. Ušetřil bych si dlouhé týdny a měsíce oťukáváním něčeho neznámého.

Kurz 10 prstů

1350 Kč

Jako člen online kurzu 10 prstů získáte:

 • 45 kroků, které naučí i úplného začátečníka psát všemi deseti prsty na klávesnici rychle i se zavázanýma očima
 • každý den jedna lekce s podrobnými videoinstrukcemi s výzvou k akci
 • doživotní přístup do členské sekce a přístup ke kurzu
  můžete se tedy ke kurzu vrátit třeba za půl roku nebo kdykoli později
 • přístup do fóra pro členy s dotazy na Petra Hochmana
 • možnost nechat si kdykoli zkontrolovat správnost prstokladu přímo lektorem
 • podpůrný software zdarma (pro Windows nebo Linux), který Vám pomůže k rychlejšímu zvládnutí celého kurzu
 • denně zajímavé video, které souvisí s psaním na klávesnici nebo s motivací
  - historie, technické novinky, zajímavosti, praktické věci, které upotřebíte u psaní atp. – to budiž odměna za vaše pokroky v kurzu
 • motivační citát pro každý den kurzu, který Vás nenechá se vzdát
 • po skončení získáte certifikát o úspěšném absolvování kurzu

Dnes navíc získáte další BONUSY:

 • Typografická pravidla při psaní na klávesnici
  - jak psát správně čárky, závorky, procenta, datum atp.
  - dovednost navíc, kterou využijete v každé větě, kterou budete psát.
  – běžná cena 250 Kč – dnes 0 Kč
 • 60 minut denně navíc
  - kde vzít čas na kurz a do budoucna na cokoli chcete – samostatně neprodejné

Kurz 10 prstů

1350 Kč

NA CO SE NEJČASTĚJI PTÁTE

Zde najdete nejčastější otázky frekventantů kurzu.

1. Musím na kurz někam docházet?

Ne, kurz je online. Dal jsem do kupy vše, co jsem učil spoustu let živě studenty na základní a střední škole. Reference mluví samy za sebe – osobní kontakt není nutný. Ztráceli byste spoustu času tím, někam každý den chodit. Každý den po dobu šesti týdnů budu zveřejňovat instruktážní videa. Bude to stejné jako byste na kurz denně docházeli, akorát s tím rozdílem, že si můžete vybrat denní dobu, která Vám vyhovuje a pokud bude něco nejasné, můžete si výukovou lekci spustit opakovaně, kolikrát budete potřebovat. Také Vám budu po celou dobu kurzu k dispozici a denně budu odpovídat na Vaše případné dotazy.

2. Jak dlouho bude kurz trvat?

Měsíc a půl. Již po prvních 4 týdnech budete schopni obstojně psát všemi deseti prsty a po zbytek kurzu budete pilovat a rozšiřovat dovednost na psaní znaků s diakritikou, na čísla a speciální znaky.

3. Co dělat ten měsíc než se to naučím?

Psát starým způsobem! Určitě se nepokoušejte do nedokonalého psaní zahrnout dokonalost, kterou budete mít po pár dnech cvičení. Vždy se vraťte k Vašemu starému stylu. Správně budete psát až zase při cvičení. Možná se tohle někomu může zdát poněkud kontroverzní, ale je to to, co fungovalo mě a mnohým jiným. Budete si moci zkusit psát správným stylem přibližně v půlce kurzu třeba na chatu, kde nejsou důležité háčky a čárky. Tou dobou již totiž budete umět psát všechna důležitá písmena bez diakritiky.

4. Bude při výuce využit nějaký software? Musím ho kupovat?

Ano, software používat budeme, kupovat ho však nemusíte. Samotná teorie nestačí a budeme proto využívat počítačového software k procvičování nových dovedností. Za tento software nemusíte platit žádné poplatky. První den kurzu Vám dám odkaz a ukážu krok za krokem, jak nainstalovat program na psaní všemi deseti na operačním systému Windows nebo Linux.

5. Učíte v kurzu na české, anglické nebo jiné klávesnici?

Učím primárně na české a doporučuji Vám to, ale když budete psát na jiné klávesnici, tak to ničemu nevadí.

6. Klávesnice QWERTZ nebo QWERTY?

Můžete si v kurzu vybrat, ale většina českých klávesnic používá QWERTZ (tedy písmeno Z mezi T a U). QWERTY používají většinou programátoři.

7. Jak často musím cvičit?

30 – 60 minut denně – záleží na tom, jak Vám to půjde. Každý je jiný.

8. Je kurz vhodný pro uchazeče ze Slovenska?

Ano, kurzu se mohou zúčastnit i uchazeči ze Slovenska. Jediný handicap můžete spatřovat v tom, že Vás primárně nebudu učit psát speciální slovenské znaky. Ale vězte, že princip je obdobný jako u českých speciálních znaků. Další věcí je, že budeme cvičit na českých textech, ale to jako handicap nepovažuji, protože při cvičení můžete psát teoreticky v jakémkoli jazyku, protože nejde o smysl toho, co píšete, ale jestli opisujete libovolný text správně. Pokud budete chtít, můžete do programu zadat text vlastní v jakémkoli jazyku.

9. Je nutné psát předepsaným prstokladem?

De´facto ne, ale někdo v minulosti zjistil, že je to tak nejlepší. Jsou i jiné prstoklady, ale my se budeme učit ten nejpoužívanější.

10. Mohu cvičit podle svého individuálního tempa?

Ta možnost tu bude, doporučuji Vám, abyste co možná nejvíce drželi tempo navrhnuté v kurzu. Dneska cvičení odložíte, zítra si řeknete, že se taky ještě nic nestane a pak se to s vámi povleče. Nicméně pokud na kurzu budete pracovat třeba ve firmě, tak si můžete udělat na víkend volno. Ale jak už jsem naznačil – pokud si toto volno brát nemusíte, bude lepší, když návyk psát budete praktikovat každý den. Stejně tak nedoporučuji v tempu zrychlovat – opět – teoreticky to možné je, ale ani to vám nedoporučuji. Jedna lekce se může jevit jako jednoduchá, tak jich uděláte více a další den máte „dobrý důvod“ přestat. Snažte se jít k cíli po stanovených krůčcích a odměna Vás nemine. Garantuji úspěch všem, kteří budou kurzem procházet dle mých doporučení.

Garance vrácení peněz

Za své produkty vždy ručím zárukou spokojenosti a garancí vrácení peněz.

Kurz 10 prstů si dává za cíl vás naučit psát všemi deseti prsty na klávesnici tak, abyste byli při psaní rychlí a nemuseli se zdržovat koukáním na klávesnici.  

Pokud byste ale do čtrnácti dní usoudili, že pro vás tento kurz není, nic se neděje. Vrátím Vám peníze zpět… bez otázek. Nic tedy neriskujete. 

Zamyslete se však nad tím, co můžete získat, když to alespoň zkusíte…

Reference

Přečtete si, co o mých kurzech říkají jejich absolventi, kteří už mé rady využívají v každodenní praxi. Další příběh může být ten váš:

Když jsem se před pár lety začínala učit psát všemi deseti, moc mi to nešlo. Nedokázala jsem přesně dát prsty na svá místa. Postupem času a trpělivostí mou i pana profesora Hochmana se to začalo zlepšovat. S trochou nadsázky mohu říci, že jsem to zvládla na výbornou. Pro mě je to teď jedna z důležitých věcí při práci na počítači, která skýtá mnoho výhod. Ušetří mi čas, který pak mohu využít ke studiu na vysoké škole.
Kristýna Herzánová, 20 letPetrova bývalá studentka z gymnázia
Už před lety jsem psal všema dvěma slušnou rychlostí, pár lidí si toho dokonce všimlo. Neměl jsem žádnou velkou touhu učit se psát všemi deseti. Když jsem ale zjistil, že se to dá naučit i online, věděl jsem, že přišla moje chvíle. Prakticky ještě před dokončením kurzu jsem přešel na psaní běžných textů a dokonce i programování bez koukání na klávesnici a už bych neměnil. Pokud jste nad touhle dovedností někdy uvažovali a nikdy nezačali, nebo začali a vzdali to, teď je ten pravý čas to rozseknout. Neříkám, že to bude procházka růžovým sadem, ale stačí dodržet instrukce a úspěch je zaručen.
Petr Diblík (petrdiblik.cz), 36 letAbsolvent online kurzu 10 prstů
Děkuji za nejlepší kurz který znám, zvládla jsem velmi brzy celou klávesnici a mám z toho velikou radost. Přeji mnoho dalších spokojených lidiček.
Monika Daniela Zajfertová, 14 letAbsolventka online kurzu 10 prstů
Psaní všemi deseti jsem zpočátku neměl moc rád, protože jsem při psaní písmena „f“ a mezerníku úplně neviděl, kam to vlastně vede. Po několika lekcích a nějakém tom cvičení doma, jsem najednou přišel na to, že dokážu psát rychle a bez chyb víceméně i se zavázanýma očima. To, že jsem se před pár lety mořil nad klávesnicí při Vašich hodinách informatiky, teď zúročuji při psaní čehokoli a značně mi to ulehčuje vysokoškolské studium.
David Suchánek, 20 letPetrův bývalý student z gymnázia
Kurz byl skvělý, nic bych na něm neměnila. Možnost individuálního časového rozložení lekcí bez nutnosti kamkoli dojíždět mi naprosto vyhovovala.
Věra Wenzliková, 28 letAbsolventka online kurzu 10 prstů
Byla jsem s kurzem naprosto spokojená, velice dobře investované peníze, doporučila bych všem 🙂
Veronika Katrušinová, 23 letAbsolventka online kurzu 10 prstů
Velice přínosný kurz, každý den jsem se těšila na další lekci, i když u některých z nich nebylo úspěšné absolvování z nejlehčích.
Tereza Štočková, 29 letAbsolventka online kurzu 10 prstů
Kurz fajn, myslím, že bez něj bych to vzdala, pokud bych se rozhodla, že se budu učit psát všemi deseti jako samouk apod. Myslím, že pomůže i to, že si člověk za něco zaplatí, i to motivuje. Jsou totiž části, kde ta chuť a motivace dochází, zvlášť, pokud člověk (jako já) píše obstojně rychle i bez správného prstokladu...
MUDr. Petra Brachtlová, 36 letAbsolventka online kurzu 10 prstů

Máte nyní tři možnosti.

 • 1
  Psát nadále tak, jak píšete, pokud jste se svou rychlostí a stylem nadmíru spokojení… A nechat tuto příležitost proplout kolem bez povšimnutí.
 • 2
  Nebo se můžete stát členem a již po pár týdnech pochopíte, o čem to tady ten Petr mluvil.
 • 3
  A poslední možnost, kterou máte, je program vyzkoušet a pokud do 14 dní od začátku kurzu zjistíte, že ve vašem případě ty návody nefungují, vrátím vám peníze bez otázek zpět.

Jako členové kurzu 10 prstů dokážete psát velice rychle a bez koukání na klávesnici.

Díky technikám v kurzu ukázaným budete, stejně jako já, šetřit desítky minut nebo i hodiny času denně, který můžete využít pro jinou práci, pro zábavu nebo relaxaci.

Přihlaste se nyní tlačítkem „vstoupit do kurzu“ níže. Na další stránce vyplňte své údaje a staňte se členem kurzu 10 prstů.

Užijeme si spolu pár týdnů, kdy Vám vysvětlím vše potřebné k tomu, aby se Vaše rychlost psaní zvýšila v násobcích. Vím, jaké to je, a moc vám přeji, abyste ten pocit ušetřeného času zažili na vlastní kůži.

Uvidíme se v tréninku!

Kurz 10 prstů