NA CO SE NEJČASTĚJI PTÁTE

Zde najdete nejčastější otázky frekventantů kurzu.
Pokud však nenajdete odpověď na svou otázku, tak mi napište.

1. Musím na kurz někam docházet?

Ne, kurz je online. Dal jsem do kupy vše, co jsem učil spoustu let živě studenty na základní a střední škole. Reference mluví samy za sebe – osobní kontakt není nutný. Ztráceli byste spoustu času tím, někam každý den chodit. Každý den po dobu šesti týdnů budu zveřejňovat instruktážní videa. Bude to stejné jako byste na kurz denně docházeli, akorát s tím rozdílem, že si můžete vybrat denní dobu, která Vám vyhovuje a pokud bude něco nejasné, můžete si výukovou lekci spustit opakovaně, kolikrát budete potřebovat. Také Vám budu po celou dobu kurzu k dispozici a denně budu odpovídat na Vaše případné dotazy.

2. Jak dlouho bude kurz trvat?

Měsíc a půl. Již po prvních 4 týdnech budete schopni obstojně psát všemi deseti prsty a po zbytek kurzu budete pilovat a rozšiřovat dovednost na psaní znaků s diakritikou, na čísla a speciální znaky.

3. Co dělat ten měsíc než se to naučím?

Psát starým způsobem! Určitě se nepokoušejte do nedokonalého psaní zahrnout dokonalost, kterou budete mít po pár dnech cvičení. Vždy se vraťte k Vašemu starému stylu. Správně budete psát až zase při cvičení. Možná se tohle někomu může zdát poněkud kontroverzní, ale je to to, co fungovalo mě a mnohým jiným. Budete si moci zkusit psát správným stylem přibližně v půlce kurzu třeba na chatu, kde nejsou důležité háčky a čárky. Tou dobou již totiž budete umět psát všechna důležitá písmena bez diakritiky.

4. Bude při výuce využit nějaký software? Musím ho kupovat?

Ano, software používat budeme, kupovat ho však nemusíte. Samotná teorie nestačí a budeme proto využívat počítačového software k procvičování nových dovedností. Za tento software nemusíte platit žádné poplatky. První den kurzu Vám dám odkaz a ukážu krok za krokem, jak nainstalovat program na psaní všemi deseti na operačním systému Windows nebo Linux.

5. Učíte v kurzu na české, anglické nebo jiné klávesnici?

Učím primárně na české a doporučuji Vám to, ale když budete psát na jiné klávesnici, tak to ničemu nevadí.

6. Klávesnice QWERTZ nebo QWERTY?

Můžete si v kurzu vybrat, ale většina českých klávesnic používá QWERTZ (tedy písmeno Z mezi T a U). QWERTY používají většinou programátoři.

7. Jak často musím cvičit?

30 – 60 minut denně – záleží na tom, jak Vám to půjde. Každý je jiný.

8. Je kurz vhodný pro uchazeče ze Slovenska?

Ano, kurzu se mohou zúčastnit i uchazeči ze Slovenska. Jediný handicap můžete spatřovat v tom, že Vás primárně nebudu učit psát speciální slovenské znaky. Ale vězte, že princip je obdobný jako u českých speciálních znaků. Další věcí je, že budeme cvičit na českých textech, ale to jako handicap nepovažuji, protože při cvičení můžete psát teoreticky v jakémkoli jazyku, protože nejde o smysl toho, co píšete, ale jestli opisujete libovolný text správně. Pokud budete chtít, můžete do programu zadat text vlastní v jakémkoli jazyku.

9. Je nutné psát předepsaným prstokladem?

De´facto ne, ale někdo v minulosti zjistil, že je to tak nejlepší. Jsou i jiné prstoklady, ale my se budeme učit ten nejpoužívanější.

10. Mohu cvičit podle svého individuálního tempa?

Ta možnost tu bude, doporučuji Vám, abyste co možná nejvíce drželi tempo navrhnuté v kurzu. Dneska cvičení odložíte, zítra si řeknete, že se taky ještě nic nestane a pak se to s vámi povleče. Nicméně pokud na kurzu budete pracovat třeba ve firmě, tak si můžete udělat na víkend volno. Ale jak už jsem naznačil – pokud si toto volno brát nemusíte, bude lepší, když návyk psát budete praktikovat každý den. Stejně tak nedoporučuji v tempu zrychlovat – opět – teoreticky to možné je, ale ani to vám nedoporučuji. Jedna lekce se může jevit jako jednoduchá, tak jich uděláte více a další den máte „dobrý důvod“ přestat. Snažte se jít k cíli po stanovených krůčcích a odměna Vás nemine. Garantuji úspěch všem, kteří budou kurzem procházet dle mých doporučení.

Pokračujte zde:

10prstufavico_1

10prstufavico_1

10prstufavico_1